Pieskie życie

Pieskie życie

Produkcja: Teatr „Wit-Wit”
Tytuł: Pieskie życie
Nośnik: CD-Audio
Czas trwania: 60 min.
Forma: Słuchowisko dla dzieci
Język: Polski
Na licencji: Teatr „Wit-Wit”
EAN: 5900238766035
Cena detalicza: 17 PLN

„Pieskie życie” to bajka familijna o charakterze edukacyjnym, przedstawiająca historię dwóch dalmatyńczyków, bliźniaków szukających domu. Pieski nie mają właściciela – mieszkają w parku. Na swojej drodze spotykają różne zwierzęta: Królika, Papugę, Kota, Pana Rybę i Psa Kundla. Zwierzęta próbują pomóc naszym bohaterom, zachęcając ich do tego, aby stały się kimś innym. Przekonują małe dalmatyńczyki, że moda na pieski dawno się skończyła. Kropka i Cętek po nieudanych „wcieleniach” postanawiają jednak pozostać sobą, wierząc, że odnajdą prawdziwy dom. Po wielu przygodach wszystko kończy się szczęśliwie, a małe pieski wreszcie mają swego Pana i wymarzony dom.
To barwna historia o żywej i wartkiej akcji, pełna zabawnych sytuacji i chwytów komediowych. Uwrażliwia dzieci na los zwierząt, uczy obowiązkowości i odpowiedzialności. Pokazuje, czym tak naprawdę jest przyjaźń. Dodatkowym atutem słuchowiska są piękne piosenki.

Scenariusz i teksty piosenek: Agnieszka Witkowicz

Muzyka: Przemysław Witkowicz

Czas trwania: 60 min. Format: CD-Audio
Słuchowisko dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Teatr „Wit-Wit” został założony w grudniu 2002 roku z inicjatywy Ewy Witomskiej, która do współpracy zaprosiła artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego. Artyści swoje długoletnie doświadczenie sceniczne wykorzystują w tworzeniu autorskich spektakli dla dzieci i młodzieży, a także dla widzów dorosłych. Teksty, muzyka i choreografia tworzone są specjalnie na ich potrzeby. Oryginalne, pełne humoru i ciepła utwory, znakomici aktorzy, barwne kostiumy i niebanalna scenografia – to wszystko sprawia, że Teatr „Wit-Wit” cieszy się coraz większą popularnością na scenach całego kraju. Teatr „Wit-Wit” przywiązuje wielką wagę do edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, co odzwierciedlają prowadzone przez nich, na terenie całego kraju, warsztaty: aktorskie, wokalne i taneczne.